NADI-AKTYWATOR R. BISCHA - www.cyberneton.pl

Przejdź do treści

Menu główne:

NADI-AKTYWATOR R. BISCHA

MEDYCYNA NATURALNA

PRZYRZĄDY   R. Bischa
do  masażu  leczniczego
 
* * * * * * * *
  
1.   NADI-AKTYWATOR    
R. Bischa
   

 

Służy do odblokowywania przepływu energii w kanałach subtelnych ciała. Jest to podłużny sztyft z mosiądzu o długości 11 cm, złożony z siedmiu pręcików zaokrąglonych na końcach, osadzonych w dwóch tulejkach. Trzyma się go trzema palcami jak pióro. Stroną złożoną z zaokrąglonych pręcików wywiera się lekki nacisk na punkty witalne ciała. Nacisk można łączyć z ćwierć-obrotem w prawo i lewo. Punkty te znajdują się na mapach ciała.
Stymulować można punkty na całym ciele. Przyrząd zwiększa wielokrotnie skuteczność masażu punktów akupresury, skraca trzykrotnie czas masażu, i co bardzo ważne - unika się choroby masażystów - koślawych palców!  Ważne jest również to, że aktywacja przy pomocy Nadi-Aktywatora kolejno nawet kilkudziesięciu punktów nie powoduje zmęczenia palców, podczas gdy masowanie ręczne męczy palce już po kilku minutach.  
Nadi-Aktywator jest ponadto stosowany przez entuzjastów mocy jogicznych do uaktywniania sekretnych punktów (Placche) odkrytych przez Calligarisa, profesora Katedry Neurofizjologii Uniwersytetu Rzymskiego.  

  

* * * * * * * *
   
2.   NADI-KI-AKTYWATOR    R. Bischa
     


Różni się od powyższego przyrządu tym, że pręciki wywierające nacisk na punkty witalne mają kształt spiczasty. Służy on do stymulacji uciskowej punktów akupresury i shiatsu, a także do klawiterapii, z rozszerzeniem na stymulację punktów akupunkturowych, które w akupunkturze nakłuwa się igłami. Obydwa przyrządy stanowią doskonałe narzędzia do przywracania i utrzymywania zdrowia w wielu schorzeniach.
Nadi-Aktywator oraz Nadi-Ki-Aktywator skonstruował R. Bisch podczas spotkania z chińskim lekarzem z klasztoru buddyjskiego z Tajwanu jako udoskonalenie używanego przez niego tradycyjnego przyrządu składającego się z trzymanych luzem metalowych pręcików.
Te udoskonalenia zostały zaakceptowane przez grupę ortodoksyjnych lekarzy chińskich z Tajwanu, podczas ich roboczej wizyty w Niemczech Zachodnich.
Dzięki swoim zaletom oraz dużej skuteczności, przyrząd cieszy się uznaniem w kraju i zagranicą już od 1985 r.

 
* * * * * * * *
     
3.   RELAKS-FLEX   R. Bischa
  

 

Jest to przyrząd leczniczy o długości 11 cm, zbudowany z elastycznej sprężynki osadzonej w mosiężnym uchwycie.
Trzymając za uchwyt trzema palcami wykonuje się cienkim końcem przyrządu długie i szybkie pociągnięcie po skórze, np. brzucha lub pleców. Po kilku minutach powtarza się zabieg. Efekty lecznicze polegają na rozładowywaniu stresów i napięć nerwowych, gromadzących się w napiętych partiach mięśni. Każdy masażysta wie, że napięte mięśnie "kumulują" w sobie stresy.
Przed przystąpieniem do "flexowania" przyrządem, pacjent powinien wprowadzić się w stan relaksu, dopiero wtedy masażysta wykonuje pociągnięcia po skórze, np. w poprzek brzucha. Po ciele rozchodzi się wtedy fala ekscytujących dreszczy, a mięśnie znajdujące się pod tym obszarem skóry, doznają przyjemnych skurczy, przypominających trochę otrząsanie się psa, który dopiero co wyszedł z wody. Taka fala dreszczy rozładowuje stresy, rozluźnia napięte mięśnie i ułatwia zrzucanie z ciała zanieczyszczonej bioplazmy i negatywnych fluidów emocjonalnych, które dla osoby aurowidzacej są widoczne jako brudna, lepka substancja oblepiająca ciało pacjenta, zrzucana podczas zabiegu.
Konstruując w 1985 r. ten przyrząd R. Bisch wzorował się na stosowanym od wieków w Indiach specjalnym piórku stalowym, używanym do wykonywania pociągnięć leczniczych po skórze.
Relaks-flex jest przeznaczony do użytku domowego i do gabinetów zabiegowych.
Uzyskiwane efekty są tym lepsze, im głębszy jest stan relaksu w pozycji leżącej.
Mimo swojej niepozornej postaci Relaks-flex potrafi zdziałać wiele, o czym przekonało się wielu masażystów i psychoterapeutów stosujących go na codzień w swoich gabinetach.


********

KLAWITERAPIA - terapia odruchowa
 

Klawiterapia jest terapią odruchową, wzorowaną na dalekowschodnich metodach leczniczych.  Przy usprawnianiu organizmu wykorzystuje się odruchowe, fizjologiczne procesy samonaprawcze, uruchamiane ręcznym stymulowaniem, czyli bodźcowaniem. Zabieg metodą tradycyjną wykonuje się na skórze, nad ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym, za pomocą tzw. klawików, czyli gwoździ, wykonanych ze stali, ostrą stroną.  Gwoździe mają stępione zakończenia, więc nie uszkadzają skóry.
Dla usprawnienia i ułatwienia zabiegu masażyści posługują się przyrządem skonstruowanym przez Remigiusza Bischa, o nazwie  Nadi-Ki-Aktywator.
Tam gdzie tkanki ciała jest więcej, np. na pośladkach, bodźcujemy mocniej, gdzie tkanki jest mniej, np. na głowie, stymulujemy lekko, delikatnie.
Integralną częścią klawiterapii są specjalne ćwiczenia gimnastyczne, które pacjent wykonuje w domu wraz z masażem wskazanych części ciała.
Metoda usprawniania klawiterapią oparta jest na wiedzy o anatomii i fizjologii układu nerwowego, odruchach nerwowych, reakcji naczynioruchowej, sprzężeniu zwrotnym, samoregulacji, samonaprawie, pobudzaniu i hamowaniu, homeostazie.
Klawiterapia w porównaniu z innymi terapiami odruchowymi jest wielokrotnie skuteczniejsza i jest metodą nieinwazyjną, dzięki czemu jest bardziej uniwersalna w zastosowaniu. Dzięki uruchomieniu procesów samonaprawczych w obrębie narządów i tkanek (w tym nerwowej), udaje się wywołać procesy regeneracyjne, tak trudne do osiągnięcia w inny sposób.
Klawiterapia ma zastosowanie w leczeniu - usprawnianiu, ale może być z powodzeniem stosowana jako metoda profilaktyczna, dla podtrzymania zdrowia. Za jej pomocą można ustalić wstępną diagnozę, ukierunkowującą postępowanie lekarskie. Możliwości diagnostyczne klawiterapii pozwalają prawie zawsze wykonać optymalny zabieg, najbardziej potrzebny w danym momencie.

 
  
*****

www.cyberneton.pl

Prawa autorskie zastrzeżone!
Zabrania się kopiowania i powielania
części lub całości tekstów
bez pisemnej zgody autorów!
All rights reserved!www.cyberneton.pl      All rights reserved!
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego